Aromamasáž


Aromamasáž (Aromaterapia) - jazmín, ruža, levanduľa

Aromamasáž (Aromaterapia)

je jednou z metód naturálnej medicíny, je to liečba „vôňou“. Vôňa je bezprostredne prepojená s našimi emóciami a má veľký podiel na ovplyvňovaní našich myšlienok. To, čo cítime, si najskôr aj zapamätáme.

Masáž je účinná terapia, vhodná pri akýchkoľvek problémoch spojených so stresom, posilňuje imunitu, pôsobí protizápalovo, harmonizuje vnútorné orgány, stimuluje vitalitu a zvyšuje výkonnosť, znižuje depresie, zlepšuje pamäť a uvoľňuje psychiku. Ako dokáže vykúzliť úsmev na tvári, tak aj v našom vnútri. Rastie radosť zo života.

Ak je masáž spojená so zdraviu prospešnými účinkami kvalitného, voňavého masážneho oleja, jej účinok je znásobený.

Aromamasáž - jazmín

Aromamasáž – Jazmínové pohladenie

Jazmín sa pestuje ako ker v Maroku, Egypte, Alžírsku a Francúzsku. Jeho vôňa je hlboká, teplá á výrazná, kvetinová a prenikavá. K výrobe esencie je potrebné použiť obrovské množstvo jazmínových kvetov.

Používa sa predovšetkým na problémy súvisiace so stresom a emocionálnymi problémami. Jazmínový olej pestuje a zároveň regeneruje suchú pokožku a zmierňuje jej svrbenie. Má výrazné povzbudzujúce a antidepresívne účinky, zlepšuje náladu, je vynikajúci pri únave, apatii či nervozite, uvoľňuje a prehrieva telo.

Aromamasáž - ruža

Aromamasáž – Ružový sen

Z historického hľadiska je tento olej prvýkrát dokumentovaný v Perzii v 10. storočí. Olej sa extrahuje z lístkov kvetov, ktoré sa ručne trhajú za úsvitu, pretože obsah oleja v priebehu dňa klesá.

Ružový olej lieči hlavne po stránke emocionálnej, má jemný, ale výrazný účinok na celý nervový, tráviaci a kardiovaskulárny systém. Pozitívne ovplyvňuje psychiku, upokojuje myseľ a srdce, bystrí ducha, prináša pocit harmónie. Masáž má blahodarný vplyv na stav pokožky vďaka svojim tonizujúcim a utišujúcim účinkom. Olej zanecháva pokožku zamatovo hebkú. Podporuje krvný obeh, má protizápalové, antiseptické a antidepresívne účinky.

Aromamasáž - levandula

Aromamasáž – Levanduľové upokojenie

Levanduľa je bylina, ktorá sa už tisícky rokov používa k dezinfekcii, ako prostriedok proti nadúvaniu, ako sedatívum, tonikum a ako liečivá látka.

Olej pomáha pri kožných chorobách, poraneniach, je mimoriadne účinný pri popáleninách. Má upokojujúce, utišujúce, posilňujúce účinky, uvoľňuje napätie, zmierňuje depresie. Už pomerne krátke vdychovanie levandule upokojí rozrušené nervy a zmierni depresiu. Podporuje zdravý a pokojný spánok.

Ťažko by sme v dnešnej dobe našli človeka, ktorý by nebol denne vystavovaný stresu a napätiu. Voňavé spojenie aromamasáže v kombinácii s relaxačnou masážou je to to pravé, ktoré Vám dopomôže zrelaxovať, uvoľniť sa, posilniť svoje zdravie, dosiahnuť životnú rovnováhu a harmóniu tela a mysle.


Aromamasáž vykonáva: Viera, Radka.