Čínska masáž


Čínska masáž (Tui Na):

je celostná, holistická terapia, ktorá svojim pôsobením obnovuje harmóniu organizmu. Koriguje tok energií v tele a stimuluje organizmus k jeho samoliečivým procesom. Pri čínskej masáži využívame:

GUA SHA

Gua-Sha

Prastará čínska metóda odvádzania toxických látok z tela a uvoľňovania stuhnutých a bolestivých svalov pomocou doštičky z rohu čínskeho byvola. Touto technikou sa pôsobí na energetické dráhy v tele, harmonizuje sa a rozprúdi zablokovaná energia.

Táto metóda sa používa spoločne s inými procedúrami. Zvyčajne nie je ako samostatná terapia.

AKUPRESÚRA

Akupresúra

Jedna z najstarších liečebných metód, ktorá využíva tlakové pôsobenie a masáž presne určených zón a aktívnych bodov na povrchu tela, patriacich do systému akupunktúry. Ide o jednoduchú, neinvazívnu, bezpečnú metódu. Často môže pomôcť v situáciách, kde iná pomoc nie je možná. Spoľahlivo a rýchlo rieši menšie zdravotné problémy, napomáha liečbe väčších problémov, ale môže byť aj súčasťou prevencie a môže znížiť množstvo užívaných liekov. Dobre ju znášajú aj deti a precitlivelí ľudia.

Hlavnou oblasťou použitia je zmierňovanie bolestivých stavov pohybového aparátu a chrbtice, bolesti hlavy, liečba funkčných porúch, chorôb z prechladnutia, nespavosti, únavy a nervozity, ale aj regenerácia a zvýšenie imunity organizmu. Jej nezastupiteľné miesto je pri poskytovaní prvej pomoci pri bezvedomí, kolapse a šoku, závratoch, bolestiach…

MOXOVANIE

Moxovanie

Pôsobenie teplom na akupunktúrne body pomocou tlejúcej palinovej cigary zo vzdialenosti 1 až 2 centimetrov, čím sa akupunktúrnemu bodu dodáva chýbajúca, alebo uberá nadbytočná energia.

BANKOVANIE

Bankovanie

Plastové banky, z ktorých sa vysaje vzduch podtlakovou pištoľou sa prikladajú na telo, ale súčasne sa s nimi dá robiť príjemná a uvoľňujúca masáž.

Súčasne pri výraznom uvoľnení svalov a blokád má bankovanie veľký význam pri očiste organizmu od toxických látok.


Skombinovaním uvedených procedúr pri Čínskej masáži sa dosiahne oveľa lepší liečebný účinok.