Reflexná masáž chodidiel


Reflexná masáž chodidiel (reflexka)

Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel – na chodidlách sa nachádzajú reflexné oblasti alebo body, ktoré zodpovedajú jednotlivým orgánom, žľazám a štruktúram tela. Každá blokáda v tele vyvolá okamžitú reakciu – citlivosť až bolesť v reflexnej plôške, ktorá na chodidle zodpovedá príslušnému orgánu. Pôsobením na tieto reflexné plôšky sa odstraňujú a uvoľňujú blokády v organizme a znovu sa nastolí harmónia vo všetkých systémoch.

Ďalším prínosom reflexnej masáže chodidiel je relaxácia. Zmiernením napätia sa tiež zlepšuje krvný obeh, obnovuje sa zablokovaná funkcia nervovej sústavy. Táto príjemná masáž je vynikajúcim stimulantom k spusteniu samoliečivého mechanizmu v našom organizme. Väčšina súčasných chorôb pramení zo stresových situácií a reflexná masáž chodidiel môže byť veľmi prospešná pre širokú škálu ťažkostí.

Reflexná masáž chodidiel v trvaní 30 minút je zameraná na uvoľnenie pohybového aparátu, pri masáži v trvaní 60 minút po reflexnom uvoľnení pohybového aparátu pridáme pôsobenie na reflexné plôšky vnútorných orgánov.


Reflexná masáž chodidiel - kontraindikácie:

  • otvorené rany
  • bradavice
  • pleseň
  • iné príznaky infekcie či zápalu

Reflexnú masáž vykonáva: Viera, Radka.