Shiatsu


Shiatsu

Shiatsu je japonská energetizačná masáž, ktorá jemnou tlakovou technikou pomáha rozprúdiť zablokovanú energiu v energetických dráhach – meridiánoch. Cieľom masáže je harmonizácia toku životnej energie QI.

Uvoľnením energetických dráh sa pri masáži energia dostáva k orgánom, ktoré v dôsledku či už zlého stravovania, zlého spôsobu života, sedavého zamestnania alebo choroby prestali pracovať tak, ako by mali.

Shiatsu

Shiatsu masáž

Shiatsu masáž prispieva k celkovému uvoľneniu, k zvýšeniu životnej pohody, k zmierneniu napätia, ale aj k zníženiu náchylnosti na choroby. Je vhodné aj ako podpora liečenia, k zmierňovaniu chronických bolestí. Je dobrým prostriedkom proti únave a vyčerpanosti. Podporuje tiež trávenie, napomáha pri liečbe zápchy.

Stuhnuté a bolestivé kĺby sú výsledkom zablokovanej cirkulácie krvi a energie. Rotácia uvoľňuje kĺby, preťahovanie končatín otvára dráhy, aby mohla cez ne pretekať energia.

Táto masáž v trvaní 1 hodiny sa vykonáva na zemi na podložke. Na rozdiel od klasickej masáže sa v shiatsu nepoužívajú oleje a klient je oblečený. I keď shiatsu znamená v preklade „tlak prstov“, používajú sa tiež dlane, lakte, chodidlá.

Pre zaneprázdnených ľudí ponúkame aj 30-minútovú zostavu, tzv. „kancelárske shiatsu“, zamerané na uvoľnenie hornej časti trupu, ramien, šije. Vykonáva sa na stoličke cez ľahké bavlnené tričko.

Na masáž si nezabudnite priniesť pohodlný odev z prírodného materiálu. Na masáž v trvaní 1 hodiny je vhodné bavlnené tričko, tepláky a ponožky, na shiatsu na stoličke v trvaní 30 minút stačí bavlnené tričko.


Shiatsu masáž vykonáva: Viera.